Gdzie jesteś?
Aktualności

 

AEZ Genua - pionierski projekt specjalnie dla AUDI!


AEZ Genua


Czego w 2013 r. nie może zabraknąć w żadnym samochodzie marki Audi? Oczywiście nowej linii felg AEZ Genua zaprojektowanych specjalnie dla tego typu samochodów i wyróżniających się wysoce zindywidualizowanym wzornictwem oraz niebywałą technologią.

Konstrukcja oparta na strukturze koła wiatrowego przywołuje ekologiczne skojarzenia, zaś nowoczesna technologia wykonania komponuje się z wartościami marki Audi. Wysoki połysk każdego z podwójnych ramion zbiegających się tuż przy rancie oraz w centralnej części felgi nadaje dynamicznego charakteru całości. Mocny akcent stanowi też logo marki AEZ odlane na rancie podkreślając prestiżowy charakter felgi. AEZ Genua – Obręcz jest idealnie dostosowana do aut marki Audi, pozwalając na zamontowanie oryginalnymi śruba mocującymi. Model Genua pasuje do Audi A1, A3, A4, A5 i modelu Q3!


AEZ Genua AEZ Genua AEZ GenuaAEZ Genua
AEZ Genua - stworzona do Audi
Rozmiary: 7.5x17, 7.5x18, 8.0x18, 8.0x19 cali
Wykończenie: wysoki połysk
Konstrukcja: odlewana, jednoczęściowa
Tylko do Audi: A1, A3, A4, A5, Q3
Montaż: plug & play ze standardowymi śrubami

AEZ BRIDGE

AEZ Bridge


Brige to w języku angielskim most. AEZ, a Bridge to nowa felg aluminiowa nawiązująca swoją nazwą do mostka kapitańskiego, a dokładniej do nowoczesnego koła sterowego. Twórcy tego modelu oprali projekt na wyścigowych jachtach wysokiej klasy RC44 Cup, w których producent felg bierze udział ze swoją załogą AEZ RC44.

Zupełnie nowatorski drugi rant zaprojektowany wewnątrz felgi nadaje jej wyjątkowego wrażenia głębokości. Ten nowoczesny, dziesięcioramienny model jest perfekcyjnym dodatkiem do każdego auta.

Klasyczny, solidny AEZ Bridge dark jest optycznie uniwersalnym modelem. Wysublimowana i dominująca zmienność poziomów z pewnością zwróci uwagę każdego przechodnia. Wszystkie dziesięć stylowo podkręconych ramion wychodzi w parach z jednego punktu zaczepienia. Wyjątkowo przyciąga wzrok wypolerowane logo AEZ na czarnym matowym rancie. Felgi można dobrać do samochodu w konfiguratorze na www.alcar.pl.

 

AEZ Bridge AEZ Bridge AEZ Bridge

 

AEZ BridgeAEZ Bridge
Rozmiary: 8.0x17, 8.0x18 oraz 8.0x19 cali
Wykończenie: wysoki połysk
Konstrukcja: odlewana, jednoczęściowa
AEZ Bridge dark Rozmiary: 8.0x17, 8.0x18 oraz 8.0x19 cali
Wykończenie: matowy czarny
Konstrukcja: odlewana, jednoczęściowa

 

 

 

 

 

Felgi Alcar

 

AEZ ReefCo w zasadzie znaczy SUV? Patrząc na gamę pojazdów w tym segmencie, z pewnością ten skrót nie tylko oznacza Sport Utility Vehicle, czyli Samochód Sportowo-Użytkowy, ale można by też ten skrót rozszerzać do “Sporty and Versatile”, czyli „Sportowy i Wszechstronny”. Odnoszące sukcesy w sprzedaży VW Tiguan, Nissan Qashqai, Range Rover Evoque jak też Volvo XC60, Mazda CX-5 oraz Citroën C4-Aircross są właśnie takimi wszechstronnymi modelami. Najnowszy model felgi Reef, zaprojektowanej przez producenta felg najwyższej jakości AEZ został stworzony specjalnie do tego typu aut, dzięki temu świetnie podkreśla ich sportowe i wszechstronne cechy. Trudny teren i burzliwa pogoda nie stanowią problemu dla tych twardych pojazdów, ale nie oznacza to, że nie mogą zabłyszczeć na parkingu przed operą. Dlatego te samochody potrzebują felgi aluminiowej, która zapewni wytrzymałość, ale jednocześnie doda im szyku. Felga AEZ Reef oznacza elegancję i najwyższą jakość. Czarne wykończenie, jak też polerowany front zapewniają nietypowy efekt wizualny. Ramiona zakrzywione do środka felgi sprawiają wrażenie ciągłego ruchu nawet podczas postoju. Kontrast między jasnymi a ciemnymi partiami oraz zakrzywione powierzchnie promieniują czystą dynamiką.  Nie dzieli się tego co jest częścią całości – unikalny estetycznie design felgi Reef idealnie podkreśla wszechstronność każdego SUVa. Jeszcze większa felga  AEZ Reef SUV została stworzona specjalnie do potężniejszych pojazdów jak Porsche Cayenne, Audi Q7 czy BMW X5.

 

 

AEZ SYDNEY


AEZ Sydney

Nowość 2012! AEZ Sydney to ekskluzywny model felgi aluminiowej ze sportowym zacięciem. Zaprojektowany wyłącznie do kompaktowych modeli BMW serii 1, 3, X1, X3 oraz Z4 wyjątkowo dobrze podkreśla ich sportowy i dynamiczny charakter. Smukłe podwójne ramiona zostały zaprojektowane z myślą o zmniejszeniu wagi felgi. Ich kształt harmonijnie wkomponowuje się w design auta.AEZ Sydney

 

AEZ Sydney

 

AEZ ANTIGUA

 

AEZ Antigua

AEZ Antigua to flagowa felga AEZ na rok 2012! Zaprojektowano ją szczególnie z myślą o większych modelach BMW: seriach 5, 6 oraz 7. Można powiedzieć, że jest uszyta specjalnie na miarę tych aut. Klasyczne, krzyżowe ramiona otrzymały nowy, bardziej pikantny wyraz, ale projektanci zadbali również o zmniejszenie wagi tej wyjątkowej obręczy.

 

AEZ Antigua

 

AEZ Antigua

 

AEZ PORTOFINO

 

AEZ Portofino

Nowość 2012! AEZ Portofino, to felga, która zaprojektowana została specjalnie do aut marki Mercedes. Sportowy charakter i elegancja idą tutaj w parze. Zarówno design felgi, jak też parametry techniczne idealnie pasują do tej marki.

 

AEZ Portofino

 

AEZ Portofino

 

DEZENT RN

 

DEZENT RN

 

DEZENT RN Dark

Felga aluminiowa DEZENT RN to nowość na 2013 r.! Prosta konstrukcja, w połączeniu z pięcioma, lekko wygiętymi ramionami sprawia, że koło emanuje jasnością oraz lekkością. Szlifowane na zewnętrznych krawędziach ramiona oraz rant felgi są połączone w taki sposób, że całość zyskuje oryginalny design i zachęca niepowtarzalną grą wyraźnych kontrastów.
Jej kolorystyczna odmiana to DEZENT RN dark.

 

DEZENT RN


AEZ VALENCIA / VALENCIA DARK


AEZ Valencia

AEZ Valencia Dark

Felga aluminiowa AEZ Valencia to flagowa felga AEZ na 2011!  Jej eleganckie wykończenie w tonacji ciemnego chromu wabi lubiących wyrafinowane wzory felg. AEZ Valencia wywodzi się ze słynnego projektu Rinspeed.

Felga aluminiowa AEZ Valencia dark to kolorystyczna odmiana nowości 2011 AEZ Valencia. W odróżnieniu od podstawowej wersji, ma lakierowane na czarno wnętrze oraz polerowany front.

 

AEZ Valencia
AEZ Valencia

AEZ Valencia Dark

AEZ Valencia Dark


AEZ AIRBLADE

AEZ Airblade

Pięć podwójnych, dynamicznych ramion, harmonijny układ kolorów powierzchni wypolerowanej do „żywego” aluminium z czarnymi wypełnieniami, to z pewnością najbardziej sensacyjny model felgi na 2010. Każdy szczegół felgi aluminiowej AEZ AirBlade przyciąga uwagę: zarówno aerodynamiczny kształt ramion, jak też zasłonięte otwory na śruby i nowoczesny kapsel centralny wykonany z włókien węglowych.AEZ Airblade
AEZ Airblade

 

AEZ YACHT

 

AEZ Yacht

Gładkie i lśniące niczym tafla oceanu ramiona sprawiają wrażenie majestatycznie płynących po asfalcie. Niczym kotwice przylegają do zewnętrznego rantu felgi, powiększając ją optycznie przynajmniej o jeden rozmiar. Moc, klasa i elegancja tej obręczy to nie wszystko. Felga aluminiowa AEZ Yacht została pokryta najwyższej jakości lakierami, które oprą się nawet soli. Dlatego to idealny wybór na każdą porę roku.

 

AEZ Yacht

 

AEZ Yacht

 

AEZ Yacht

 

AEZ Yacht

 

AEZ Yacht

 

AEZ LASCAR


AEZ Lascar


Mocna, dynamiczna i ultra - gorąca felga.
Ogromne wrażenie robi sportowy dwukolorowy design tej obręczy, zaskakujący swoim dynamizmem również podczas postoju. Felga aluminiowa AEZ Lascar ma bardzo agresywny i pełen ruchu charakter dzięki zastosowaniu asymetrii ramion, które z jednego boku są szerzej, bardziej ostro zakończone, przez co wydają się pędzić jedno za drugim. Jest optymalna do opon Run On Flat.

 

AEZ Lascar

 

AEZ Lascar

 

AEZ TIDORE DARK

 

AEZ Tidore Dark

Dzięki silnie wygiętym ramionom i bardzo głęboko osadzonej części środkowej, Tidore jawi się jako mocna, dominująca, ale jednak nadal filigranowa i szlachetna. Efekt wzmocniony został przez ekspresyjny design otworów mocujących, ale przede wszystkim przez modną dwukolorową kompozycję wypolerowanych do „żywego srebra” ramion, pokrytych przeźroczystym matowym lakierem z nowostworzonym przez AEZ matowym lakierem o kolorze antracytowym pokrywającym wnętrze felgi: boki ramion i rantu. Optymalna do opon typu Run On Flat.

 

AEZ Tidore Dark

 

AEZ Tidore Dark

 

AEZ TACANA

 

AEZ Tacana

 

AEZ Tacana prezentuje najnowszy design, gdzie tematem przewodnim jest moc i siła. Dzięki pięciu rozgałęzionym ramionom osiągnięto efekt felgi mocnej i dynamicznej. Do tego trzeba dodać lakier nadający feldze kolor antracytowy, poprzez który felga wydaje się być tytanowa. Zarówno kształt i kolor składają się tu na ostateczny efekt: perfekcję i wyrafinowanie.

 

AEZ Tacana

 

AEZ PHOENIX / PHOENIX DARK


AEZ Phoenix

AEZ Phoenix Dark

 


AEZ Phoenix to ekspresyjna felga w kolorze ciemnego chromu specjalnie zaprojektowana do SUV’ów. Bezpieczeństwo i komfortowe użytkowanie zapewniają mocne, wytrzymałe ramiona w kształcie gwiazdy. Przystosowana do opon typu Run On Flat.
AEZ Phoenix dark to kolejna rewelacyjna propozycja do SUV’ów. Bardzo wyrafinowany design, wzmocniony czarnymi matowymi ramionami, podkreśli wyjątkowy wygląd każdego SUV’a takiego, jak Mercedes M Class, Porsche Cayenne czy BMW X5, X3. Pasuje do opon typu Run On Flat.

 

AEZ Phoenix / Phoenix Dark

 

AEZ XYLO

 

AEZ Xylo


Xylo to czysta dynamika. Dzięki procesom Lite Tec nowoczesny wygląd felgi jest połączony ze wszystkimi wymogami sportu motorowego: stabilność samochodu, dynamiczne prowadzenie, nawet w trudnych warunkach.

 

AEZ Xylo

 

 


Produkcja felg AEZ

AEZ Produktion GmbH w Neuenrade w Niemczech uruchomiła pełną, nowoczesną linię produkcyjną felg aluminiowych. Jest to największe jak dotąd przedsięwzięcie w historii firmy.

Otwarcie nowej fabryki oznacza wysoce zautomatyzowany proces produkcji; od odlewu do wykończenia ponad miliona felg na powierzchni 14,000 m2. Inwestycja wyniosła około 13 milionów €.

Modernizacja produkcji w Neuenrade przyczyniła się do powstania 50 nowych miejsc pracy i jednocześnie ilustruje strategię Grupy ALCAR:

"Made in Germany" - AEZ traktuje oznaczenie bardzo poważnie.

Naszą reputację oparliśmy na dążeniu do innowacji w projektowaniu i nowoczesnej technologii produkcji. Coraz więcej spośród naszych konkurentów, przenosi miejsca produkcji w rejony, które pozwalają na obniżenie kosztów. AEZ jednak postawiło na zwiększenie produkcji w Niemczech do 100% do 2008r.

"Nasza przewaga to jakość i elastyczność". Osiemdziesiąt procent naszych felg produkowanych jest w naszych własnych fabrykach w Niemczech.

Produkcja felg KFZ

Felgi stalowe KFZ produkujemy w bliskiej współpracy z producentami wiodącymi w tej dziedzinie. Grupa ALCAR chlubi się wyjątkową współpracą z Hayes Lemmerz. Ponad 90% wszystkich felg stalowych jest wyprodukowana w fabrykach Hayes Lemmerz lub we własnej fabryce ALCAR - Ambrosetti Ruote SA. Ta fabryka znajduje się koło Lugano w Szwajcarii. Została założona w 1995 przez ALCAR Holding i obecnie jest to główne miejsce produkcyjne felg stalowych ALCAR.

Fabryka Ambrosetti produkuje około dwóch milionów felg rocznie. Przez ostatnie lata była przystosowywana do potrzeb rynku wtórnego. Elastyczne metody produkcji pozwalają na szybka reakcję wobec nagłych zmian w wymaganiach rynku.

Proces wytwarzania

Kucie jest niemechanicznym procesem produkcji felgi z materiału podgrzanego, ale będącego jeszcze ciałem stałym. Cylindryczna bryła aluminium o średnicy 30 cm. i 60 cm. wysokości poddawana jest ogromnemu naciskowi oraz wysokiej temperaturze. Cały proces produkcji odbywa się w trzech etapach.

Produkcja.
Materiał podgrzewany jest do 400 stopni Celsjusza przed każdym kolejnym etapem.

Testy TUEV

Każda felga wyprodukowana przez koncern ALCAR  przechodzi testy TUEV, gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa na lata użytkowania.

Najważniejszymi testami TUEV są:

  • Test wytrzymałościowy
  • Test rolowania
  • Test uderzeniowy
  • Test jezdny


Test wytrzymałościowy


Test wytrzymałościowy symuluje siły boczne, które działają na felgę, kiedy jedzie ona po okręgu, zakręca.

Test rolowania

W tym teście felga poddawana jest naprężeniom powstającym podczas jady prosto jak również po okręgu.

Test uderzeniowy

Symuluje zderzenie z krawężnikiem. Specjalny młotek uderza raz w rant felgi i raz w jej ramię.

Test jezdny

Ten test przeprowadzany jest do każdego samochodu na rynku. Jego wyniki określają Offset, oponę oraz niezbędne modyfikacje.

źródło: alcar.pl

Felgi stalowe KFZ produkujemy w bliskiej współpracy z producentami wiodącymi w tej dziedzinie. Grupa ALCAR chlubi się wyjątkową współpracą z Hayes Lemmerz. Ponad 90% wszystkich felg stalowych jest wyprodukowana w fabrykach Hayes Lemmerz lub we własnej fabryce ALCAR - Ambrosetti Ruote SA. Ta fabryka znajduje się koło Lugano w Szwajcarii. Została założona w 1995 przez ALCAR Holding i obecnie jest to główne miejsce produkcyjne felg stalowych ALCAR. 

Partnerzy